Wielu z klientów często zastanawia się czy pomoc specjalisty w zakresie aranżacji i wyposażenia wnętrza, zarówno architekta jak i projektanta, jest im w ogóle potrzebna. Z jednej strony, chcieliby się zdecydować na taka usługę, mieć piękne, modne, a przede wszystkim funkcjonalne wnętrze, także odciążyć się w trudach wykańczania wnętrza, z drugiej jednak strony często miewają wątpliwości, czy nie jest to stratą pieniędzy czy poradzą sobie sami?
Poniżej przedstawiam 10 powodów, dla których zatrudnienie Architekta/Projektanta Wnętrz jest oszczędnością cennego czasu i pieniędzy:
1. Doświadczony specjalista przeprowadzi klienta przez meandry i trudy projektowania wnętrza, zachowując odpowiednią kolejność prac, począwszy od ustalenia układu rozmieszczenia umeblowania, poprzez rozmieszczenie punktów oświetleniowych, na ustaleniu całkowitego kosztorysu kończąc. Klient nie musi polegać jedynie na swojej wyobraźni przestrzennej, wszystko może zobaczyć w projekcie wykonanym przez Architekta /Projektanta.
2. Specjalista ds. projektu wnętrza, dokładnie zna rynek wyposażenia i wykańczania wnętrza, obraca się w nim na co dzień, klient nie musi szukać sam. Architekt dopasuje asortyment zgodnie z preferencjami Inwestorów.
3. Klienci niejednokrotnie miewają swoje mocno sprecyzowane wizje aranżacji, czasami skrajnie różne. Architekt pomoże Inwestorom skomponować jedną spójną i harmonijną aranżację, zgodnie z preferencjami klientów, bazując na swojej wiedzy, doświadczeniu wyobraźni przestrzennej i umiejętności doboru elementów wykończenia i wyposażenia.
4. Architekt/Projektant zaplanuje punkt oświetleniowy czy też dodatkowe gniazdko elektryczne tam, gdzie okaże się ono niezbędne. Klienci często na etapie wyposażania wnętrza, nie wiedzą lub nie zdają sobie sprawy, co będzie się znajdować w danym miejscu, a wszystko co znajduje się we wnętrzu powinno być funkcjonalne dla jego mieszkańców, mówiąc w skrócie- ” uszyte na miarę „- o to zadba specjalista..
5. Problematyczną kwestią wykańczania wnętrza jest z pewnością łazienka, pojawia się pytanie, jak na niewielkiej powierzchni, zmieścić wannę, prysznic, 2 umywalki ,pralkę, wc i jeszcze jakieś meble. Architekt/Projektant przyjdą z pomocą, mają doświadczenie, znają rynek wyposażenia łazienek, znajdą funkcjonalne rozwiązania, spełniające oczekiwania klienta.
6. Architekt wykonuje projekt w profesjonalnym programie projektowym, już na etapie tworzenia układu funkcjonalnego, wie gdzie zostanie umieszczona umywalka, jaka wielkość sofy zmieści się w salonie, w którą stronę zostanie przesunięte wc, jaka wielkość pralki jest możliwa do zabudowy, a odpowiedzi na te pytania zdecydowanie ułatwią klientom podejmowanie decyzji w zakupach elementów wyposażenia, pomoże uniknąć problemów związanych ze zwrotami towaru czy innych niechcianych sytuacji.
7. Architekt znajdzie z nami lub za nas, funkcjonalne rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta, znajdzie w Salonach Wnętrz elementy wyposażenia, wykończenia, pomoże w doborze kolorów, materiałów, w przede wszystkim jego wiedza będzie oparciem przy podejmowaniu ważnych decyzji. Odpowie na wiele nurtujących i trudnych pytań: czy zrobić ogrzewane podłogowe, a czy położyć panele, a może drewno czy tylko płytki? Co się opłaca, a co generuje koszty?
8. Specjalista Wnętrz współpracuje z wieloma zaufanymi firmami wykończenia i wyposażenia wnętrz, klient nie musi sam szukać miejsca i źródła zakupu, Architekt zaproponuje mu solidne i rzetelne firmy.
9. Klient otrzymuje wizualizacje całej aranżacji, wizualizacje swoich marzeń i potrzeb, dzięki temu może zobaczyć wnętrze, często nawet przed postawieniem budynku i przed odbiorem od dewelopera.
10. Kiedy klient nie ma czasu na projektowanie swojego wnętrza, także i na jego wykańczanie i nadzorowanie robót, Architekt i Projektant chętnie zrobią to w jego imieniu. Nadzór Inwestorski czyli weryfikacja prac wykończeniowych, pilnowanie ekip budowlanych, terminów, asortymentu i zgodności projektu z realizacją, pozwoli klientowi zaoszczędzić cenny czas.
Opracowała
Agata Komar