Na placu "boju"

Biuro projektowe przygotowało piękny projekt aranżacyjny. Natomiast ostateczny rezultat mocno odbiega od projektu gdyż firma wykończeniowa nie wywiązała się ze swoich obowiązków. O taki stan rzeczy obawia się wielu klientów. Jakie są najczęstsze problemy związane z firmami wykończeniowymi? Zapraszamy do lektury.

Ostateczny rezultat

Projektowanie wnętrz.
Takie historie jak kłótnie z fachowcami, niejasne formy rozliczeń lub nieprawidłowo wykonane prace remontowe pojawiają się częściej niż mogłoby się wydawać. Znalezienie odpowiedniej firmy wykończeniowej to trudne zadanie, które nie każdemu się udaje.

Przeciekający kran, nieszczelna izolacja, ułożone płytki w łazience a może odpadający karnisz w salonie? Takich przygód na blogach i forach internetowych możemy znaleźć tysiące. Problemy z brakiem fachowości w branży budowlanej są sprawą absolutnie powszechną. Niemal każdy kto zlecił wykonanie prac remontowych w swoim mieszkaniu narzeka na problemy z brakiem fachowości ze strony ekipy remontowej.

Najgorzej jednak wspominane są problemy podczas rozliczeń. Brak jasnej umowy przed rozpoczęciem prac może skutkować poważnymi konsekwencjami. Gdy wykonane prace odbiegają od oczekiwanego efektu lub termin znacznie różni się od początkowych założeń ciężko jest wynegocjować cokolwiek gdy nie mamy odpowiedniej umowy. Dlatego zdecydowanie zalecamy odpowiednio zabezpieczyć się pisemną umową przed rozpoczęciem prac.

Wydawałoby się że brak rzetelności i źle wykonana praca to szczyt problemów z jakimi możemy się zetknąć.

Gdybyśmy mieli zrobić ranking najczęściej pojawiających się problemów to bezkonkurencyjnie na pierwszym miejscu trzeba by umieścić brak terminowości. Zdarza się że projekty przeciągają się o wiele miesięcy bo dana ekipa remontowa wykonuje kilka zleceń jednocześnie lub nawet decyduje się porzucić określone zlecenie w połowie wykonanych prac.

Jakie jest rozwiązanie na problemy z firmami wykończeniowymi? Przede wszystkim należy korzystać z usług sprawdzonych wykonawców. Projektując setki mieszkań nabyliśmy cennego doświadczenia we współpracy z firmami remontowymi. Dzięki temu możemy polecić Państwu odpowiednich fachowców oraz nadzorować ich pracę tak aby efekt końcowy w stu procentach odpowiadał założeniom wynikającym z przygotowanego projektu.